فرهنگ و اندیشه

اختتامیه سومین دوره هفته کتاب کشاورزی و منابع طبیعی برگزار می‌شود

مراسم تجلیل از برگزیدگان سومین هفته کتاب ملی کشاورزی و منابع طبیعی چهارشنبه 26 آبان ماه در تالار الفجر سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می شود.

به گزارش خبر 24 به نقل از ستاد خبری بیستمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، مراسم تجلیل از برگزیدگان سومین هفته کتاب ملی کشاورزی و منابع طبیعی در تاریخ ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۳ از ساعت ۹ تا ۲۲ در حضور مسئولان سازمان تحقیقات کشاورزی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار سپیده دم سازمان تبلیغات.

طیبه شهرزادی، دبیر اجرایی سومین هفته ملی کتاب کشاورزی و منابع طبیعی، در خصوص اهمیت و جایگاه هفته کتاب گفت: با توجه به اینکه سرانه مطالعه در ایران نسبت به سایر کشورها کمتر است، برگزاری مراسم هفته کتاب نقش مهمی دارد. یادآوری به جامعه.» دانشجویان دیده می شوند و علما و فرهیختگان کشور که نگاهی به کتاب می اندازند.

ثبت دامنه ارزان

وی افزود: رسماً چاپ کتاب از کاغذی به الکترونیکی رفته است، اما این به معنای کم مطالعه بودن افراد جامعه نیست، این امر به ویژه در مدارس دیده می شود و در بین دانش آموزان، دانش آموزان کتاب را نمی شناسند. همه و همه به سراغ کتاب نروید به دلیل حضور در فضای مجازی برگزاری هفته کتاب در سراسر کشور، حداقل سازمان ها، مدارس و دانشگاه ها می تواند نگرش افراد با سابقه را نسبت به کتاب تغییر دهد و راهی عالی برای ترویج کتابخوانی است.

شهمیرزادی درباره تاثیر و اهمیت طرح توزیع حمایت از کتاب از طریق کتابفروشی ها (طرح های فصلی فروش کتاب) گفت: طرح های فصلی فروش کتاب قابل تقدیر است و با حمایت آنها می توانیم سازمان ها را به مطالعه در بین کارکنان خود تشویق کنیم. آموزش و پژوهش ترویج هر ساله نمایشگاه کتاب را در سازمان برگزار می کند که مورد استقبال همکاران قرار می گیرد.

ثبت دامنه امارات

وی خواستار علاقه و حمایت مدیران سازمان آموزش و ترویج کشاورزی برای تهیه سبد خرید کتاب شد و افزود: حضور مسئولان در جشن های برگزار شده توسط تشکل ها می تواند انگیزه بیشتری برای برگزاری آن در آینده باشد. سال ها.

دبیر اجرایی سومین هفته ملی کتاب کشاورزی و منابع طبیعی گفت: سومین هفته کتاب ملی کشاورزی و منابع طبیعی با مشارکت خانه کتاب و ادبیات ایران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود. : طرح ملی محسوب می شود و از 30 خرداد 1400 پرتال الکترونیکی این برنامه با پیام و پوسترهای فراخوان بهترین آثار برای تمامی دانشکده های کشاورزی و منابع طبیعی، موسسات و مراکز واحدها راه اندازی می شود. وابسته به سازمان و سازمان های مرتبط با زمینه ها مانند سازمان محیط زیست، زمین شناسی و اکتشافات معدنی.

ثبت دامنه کانادا

شهرزادی افزود: آخرین مهلت ارسال آثار تا 31 شهریورماه در نظر گرفته شد. این مراسم با حضور 54 موسسه، مرکز و دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد که از این تعداد 79 عنوان کتاب، 36 نشریه تبلیغاتی، 18 مقاله خطی و 4 نرم افزار کاربردی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی به ستاد دبیری هفته کتاب ارسال شد. . این کتاب ها در سه مرحله پس از مرحله اولیه در کارگروه های تخصصی با شش موضوع کشاورزی و باغبانی، گیاه پزشکی، بیوتکنولوژی، اقتصاد، اجتماعی و ترویج، دام، شیلات و آبزی پروری، منابع طبیعی، آب و خاک، صنعت و … مورد ارزیابی قرار گرفت. منابع شغلی را بررسی کنید

وی افزود: داورانی که کتاب های این دوره را بررسی کردند، اعضای هیات علمی سازمان، اساتید دانشگاه های تهران، آموزش و پرورش مدارس و شهید بهشتی هستند. در جلسه گذشته از بین 79 عنوان کتاب، 2 عنوان کتاب برتر و دو عنوان کتاب قابل تقدیر انتخاب شدند. مراسم تجلیل از برگزیدگان سومین هفته کتاب ملی کشاورزی و منابع طبیعی 26 آبان ماه از 18 تا 20 آبان ماه با حضور مسئولان سازمان تحقیقات کشاورزی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر علوم برگزار می شود. فرهنگ و وزارت فرهنگ. ارشاد اسلامی در تالار الفجر سازمان تبلیغات اسلامی.

شهمیرزادی در پایان گفت: در این مراسم از آثار برتر کتاب، مجلات علمی، نشریات ترویج کشاورزی، نسخ خطی، نشریات ترویجی و برنامه های کاربردی برتر تقدیر و از نویسندگان سپر تقدیر به عمل خواهد آمد.

بیستمین دوره هفته کتاب در جمهوری اسلامی ایران با موضوع «جای خالی را با یک کتاب خوب پر کنید» از ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه در سراسر کشور برگزار می شود.

.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا