هنر

ادای دین شاگرد حسن روح‌الامین به شهدا/ آثاری ساده که لطافت دارند

محمدعلی بوشهری معتقد است شهدای دوران، شمران، زین الدین، قضه، صیاد و هزاران نام دیگر تنها یک نام نیستند و هر کدام شرح حماسه هایی از تاریخ این سرزمین است.

به گزارش خبر 24، نمایشگاه طراحی رهبران شهدای دفاع مقدس با عنوان «شهود» چهارشنبه سوم آذرماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین گشایش یافت که شامل آثاری از این هنرمند جوان پرتره بوشهری است. شهدای دفاع مقدس.

به منظور ارج نهادن به شهدا و پاسخ به سوال عقلانی وی “آیا می توان پاک ترین مردمان این کره خاکی را نشناخت؟” این هنرمند جوان پرتره 54 شهید برجسته را که 44 نفر از آنها بر دیوار نمایشگاه “شهود” نقاشی کرد.

ثبت دامنه ارزان

اسامی شهدایی که عکس آنها در این گالری به نمایش گذاشته شده است عبارتند از:

مصطفی جماران، محمود قافه، عباس بابایی، سید مرتضی افینی، سید مجتبی هاشمی، مهدی زین الدین، سید محمدعلی جهان آرا، حمید باکری، عباس دوران، حسین خرازی، محمد ابراهیم، ​​همت، صدوق (پرهام) محمد بیگ برافی، بیرجند. ابرادشنان، محمد، محمدرضا دستافره، جعفر حیدریان، محمد بنیدی، محسن فضفای، اسماعیل دقاقی، مصطفی کلهوری، اسماعیل صادقی، مجید بازوکی، عباس کریمی، حسن باقری (غلامحسین افشردی، محمد کاظمی، احمد کاظمی، احمد کاظمی. مجید بشکوه، صادق گوخ سیدعلی رضا یاسینی، علی رضا ماهینی، غلامرضا جوان، غلامحسین توسلی، علی هاشمی، بیژن گرد، محمد حسین کریمی، محمد بروجردی، محمدرضایی، مهدی باکری، علی صیاد عبدالله شیرازی، مهدی بکری، علی صیاد عبدالله شیرازی.

ثبت دامنه امارات

تجلیل از شاگرد حسن روحامین برای شهدا / کار ساده ای که لطافت دارد

محمدعلی نادری، هنرمند، طراح و تصویرگر جوان که از شاگردان حسن روح الامین نیز هست، در متن مانیفست این نمایشگاه نوشت:

ثبت دامنه کانادا

به نام پروردگار حسین

و مپندارید کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده اند، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می دهند (1)

مپندارید کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده اند، بلکه از روزی پروردگارشان زنده اند (169).

یادم می‌آید در کتاب دفاع مقدس خواندم که «وقتی می‌خواهیم سرزمین را بهتر بشناسیم، باید تاریخ آن سرزمین و داستان زندگی مردمانش را بخوانیم». او گفت: «سرزمین ما توسط رهبران آن قابل شناسایی است. آنها نه مدال روی سینه داشتند و نه مشاغل عجیب و غریب. باورنکردنی است که گاهی اوقات، تا آخرین لحظات زندگی، برای برخی افراد ناشناخته می مانند.

همیشه با مرور این متن در ذهنم به این سوال رسیدم که آیا می شود پاک ترین انسان های روی زمین را نشناخت؟ آیا ممکن است کسی داستان عاشقانه حاج همت، داستان چشمان دیوانه را نشنیده باشد؟

یا ممکن است کسی داستان مرموز باکره ها، داستان غیبت آنها را نخوانده باشد؟

یا شاید هیچکس نخوانده باشد که چگونه محمدعلی جهان آرا 33 روز خرمشهر را که نه تنها خرمشهر بلکه تمام ناموس و وطن اوست در خون نگه داشته است.

دوران، جمران، زین الدین، کاوه، صیاد و هزاران نام دیگر که تنها یک نام نیستند و هر کدام شرح حماسه هایی از تاریخ این سرزمین است.

مجموعه طرح های فعلی یک مراسم مذهبی کوچک با حروف بزرگ است. باشد که رستگار شویم.

تجلیل از شاگرد حسن روحامین برای شهدا / کار ساده ای که لطافت دارد

محمدعلی بخشی مدیر روابط عمومی جمعیت هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی فتح السردی در گفتگو با خبر 24 در خصوص این نمایشگاه اظهار داشت: آثار این نمایشگاه که به مناسبت هفته بسیج افتتاح شده است به نمایش گذاشته می شود. پرتره هایی از شهدای برجسته که با تکنیک سیاه قلم و سبک هنری خلق شده اند که در عین سادگی، محدود و جذابیت بصری دارند.

وی در توضیح بیشتر آثار طراحی این هنرمند بوشهری گفت: جرقه خلق این گونه آثار زمانی در ذهن هنرمند جوان بوشهری است که نادری قصد دارد برای شهدای بوشهر کاری کند و شهدای بوشهری را طراحی می کند. وی با طراحی پرتره شهدای سرافراز استان های دیگر و در نهایت از سراسر ایران، مجموعه ای از آثار طراحی شامل 54 اثر از این شهدای شاخص را خلق کرد.

علی بخشی با بیان اینکه 44 اثر از محمدعلی نادری در نمایشگاه «شهود» به نمایش درآمد، افزود: فکر نمی کنم هنرمندی از نسل جوان این گونه به شهدا ادای دین کرده باشد و همه ما در دنیا هستیم. واکنش‌هایی که در نمایشگاه دیدیم مثبت بود و ایشان پس از تماشای آثاری از اساتیدی چون محمد اسدی جوزانی و حبیب صادقی تجلیل کردند. شاید بتوان این را گفت زیرا این آثار با وجود سادگی از حساسیت خاصی برخوردارند.

تجلیل از شاگرد حسن روحامین برای شهدا / کار ساده ای که لطافت دارد

مدیر روابط عمومی انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فتح از انتشار فوق العاده نمایشگاه «شهود» خبر داد و افزود: در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور جانباز محمد حبیبی، صادقی نقاش از کتاب «شهود» که در آن تصویر آثار به زیبایی چاپ شده است رونمایی کرد.

علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه از ساعت 10 صبح تا 6 عصر به موزه هنرهای معاصر فلسطین واقع در خیابان ولی عصر، خیابان بزرگمهر، خیابان برادران شهید مظفر 74 و پنجشنبه ها از 10:00 صبح. صبح تا 15:00 تا 7 دسامبر.

.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا