جامعه

افزایش فرزندآوری در گروی تامین مالی خانواده ها

افزایش فرزندآوری به تامین مالی خانواده بستگی دارد

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: ما موظف به اجرای قانون خانواده و جمعیت جوانان هستیم، همه دستگاه ها و شرکت ها نیز در قبال کارکنان خود وظایفی دارند.

به گزارش خبر 24؛ نرخ باروری کل در ایران از دهه 1970 کاهش یافته است. دلیل اصلی این کاهش، تغییر سیاست های جمعیتی کشور با شعارهایی چون فرزند کمتر، زندگی بهتر است.

این سیاست ها که سه دهه است قوه مجریه دنبال کرده ما را در شرایطی قرار داده است که طبق آمار در 25 تا 30 سال آینده حداقل 30 میلیون سالمند معلول خواهیم داشت.

ثبت دامنه ارزان

علاوه بر بار مالی سنگینی که بر دوش دولت ها وارد می شود، چنین جمعیت بازنشسته ای نیاز به مراقبت و توجه دارند، به دلیل عدم فرزندآوری و کاهش چشمگیر ازدواج جوانان، بازنشستگان آینده کشور ممکن است حمایتی نداشته باشند.

در کشورهای صنعتی سیاست های مختلفی برای جلوگیری از بحران جمعیت در نظر گرفته شده است. از جذب مهاجران نخبه و ماهر گرفته تا تشویق کارمندان به بچه دار شدن

ثبت دامنه امارات

اما در کشور ما قانون حمایت از خانواده و جمعیت جوانان به نقش دستگاه های اجرایی در تشویق کارکنان به بچه دار شدن می پردازد. با این حال هنوز راه زیادی تا رسیدن به اهداف مورد نظر وجود دارد.

یکی از دستگاه های اجرایی با تجربه موفق در تشویق کارکنان به بچه دار شدن. صندوق کارآفرینی امید است.

ثبت دامنه کانادا

نعمت الله رضایی، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در گفتگو با خبر 24، با اشاره به اینکه تمامی دستگاه ها موظف به رعایت قانون حمایت از خانواده و جوانان هستند، اظهار داشت: با توجه به این موضوع که این قانون در حال انجام است. وی گفت: به دلیل نیاز به جوان سازی جمعیت، موظف به اجرای قانون خانواده و جمعیت جوانان هستیم. از سوی دیگر، تمامی نهادها، سازمان ها و شرکت ها در قبال همکاران خود وظایفی دارند. به همین دلیل از ابتدای سال 1401 به فرزند اول هر یک از اعضای صندوق یک سکه، به فرزند دوم دو سکه و به همین ترتیب تا زمانی که فرزندان بیش از معادل نرخ ارز در سال جاری شوند ریال

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: برای همکاران مجرد صندوق نیز مشوق هایی در نظر گرفته ایم که هر یک از شرکای صندوق در صورت ازدواج یک سکه هدیه بگیرند که امیدواریم این اقدامات انجام شود. تلاش مؤثر برای تحقق اهداف قانون خانواده و جوانان.»

لازم به ذکر است که دستورالعمل مشابهی عموماً در قانون برنامه ششم توسعه آمده بود. بر این اساس، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است با ایجاد تسهیلات قرض الحسنه کودکان، از طریق کلیه بانک ها و مؤسسات اعتباری، «تسهیلات قرض الحسنه» را به متولدین سال 1400 به بعد پرداخت کند. از پس انداز قرض الحسن فعلی. بچه » سر کار.

ارزش این تسهیلات برای تولد فرزند اول یکصد میلیون ریال، برای تولد فرزند دوم دویست میلیون ریال، برای تولد فرزند سوم سیصد میلیون ریال و برای تولد فرزند چهارصد میلیون ریال خواهد بود. چهارم فرزند و پانصد میلیون ریال برای فرزند پنجم.

این تسهیلات نیازی به سپرده گذاری مشمولان ندارد و 6 ماه مهلت دارد و مدت بازپرداخت این تسهیلات پنج سال است.

.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا