اقتصادهنر

«امید» به دنبال یک نهضت همراه با نسل جدید است/ مشارکت با نوجوانان

به دنبال

مدیر شبکه «امید» در نشست خبری با مدیران گروه های این شبکه اولویت ها و برنامه های خود را تشریح کرد.

به گزارش خبر 24، پیش از ظهر امروز سه شنبه 17 خردادماه با حضور محمدصادق باطینی مدیر شبکه و سایر مدیران شبکه با حضور خبرنگاران، نشستی با مدیر شبکه امید برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمدصادق باطینی مدیر شبکه امید گفت: امیدوارم شبکه امید موتور محرک پمپ های امید در کشور باشد.

ثبت دامنه ارزان

وی ادامه داد: در نظر داریم با همت نوجوانان این مناطق را در برخی مناطق محدود به حوزه نوجوانان آزاد و فعال کنیم. ما در درک زبان نسل جدید نه تنها در رادیو بلکه در همه زمینه های فرهنگی خلأ داشتیم. حوزه علمیه، خود نهاد صدا و سیما و به ویژه اداره آموزش و پرورش که متولی مجموعه جوانان است، تمهیدات جدی کمتری در مجموعه جوانان داشته اند و ما می خواهیم حرکتی را با نسل جدید آغاز کنیم. ما نسلی داریم که آماده گام های بلند است و باید از این فرصت استفاده کنیم.

مردم تشنه صحبت با ما هستند

ثبت دامنه امارات

سید احمد مصطفوی مدیر گروه تولید شبکه امید در سخنانی گفت: مردم تشنه صحبت با ما هستند. او مادری با فرزندان 13 تا 15 ساله بود که به شدت نگران تغذیه رسانه ای فرزندانش بود. این بانوی خانه دار نقدهای خیلی خوبی هم داشت و مثلا پیشنهاد داد برنامه تمرینی ورزشی داشته باشیم یا سریال سفارش داد چون در شبکه های رسانه های خارجی سریال های مختلفی برای این گروه سنی ساخته می شود.

وی افزود: اینجا یک نیروی حرفه ای می آید که با انگیزه محصول و عوامل دیگر است و باید در ماهیت و شکل تغییری ایجاد شود و ما هم برنامه داریم.

ثبت دامنه کانادا

مصطفوی گفت: اکنون تمرکز ما بر روی نیازهای نوجوان و همین توجه است، از جمله بحث انتخاب رشته یا کنکور و … که نیازهای اساسی نوجوان است. به عنوان مثال از 29 خرداد برنامه کنکور دانشجویی داریم که از ساعت 20 از شبکه امید پخش می شود.

وی با اشاره به روش های جدید در شبکه افزود: فرآیند مشارکت نوجوانان در شبکه فعال می شود و توانایی تعامل خود را احساس می کنند.

مصطفوی همچنین به افزایش طرح های تولید اشاره کرد و گفت: تاکنون 20 درصد از طرح های شبکه تولید و مابقی تامین شده است اما از این پس حدود 60 درصد طرح ها تولید می شود.

ما علاوه بر تمرکز بر نوجوانان، سعی می کنیم نوجوان دوستانه باشیم

علیرضا کوگوری، مدیر تامین شبکه گفت: ما سعی کردیم برنامه ها را نوجوان محور و نوجوان محور کنیم. هر کدام از نرم افزارهایی که باید ارائه شوند، قرار است محتوای اضافه ای داشته باشند و صرفا سرگرم کننده نیستند.

کوگوری با بیان اینکه «هویت سینمایی» یکی از این برنامه هاست که از 13 تیرماه پخش می شود و جشنواره فیلم تابستانی را در آنجا خواهیم داشت و کار سینمایی او را بازآرایی می کنیم، در این برنامه هم به معرفی، هم نقد و هم تحلیل می پردازیم. برای نوجوانان

وی در خصوص پخش فیلم های خارجی گفت: فرهنگ و تجارت در برخی کشورها برای ما محدودیت هایی ایجاد کرده است اما این اتفاق نیفتاده است که فیلم های خارجی را پخش نکنیم.

پخش امید کوچکترین و چابکترین است

ذوالواگری مدیر پخش شبکه امید گفت: پخش UMID منعطف ترین و کوچکترین صدا و سیمای سازمان است و حتی این تلاش مورد تمجید مجموعه فنی و تلویزیونی قرار گرفته است.

وی افزود: در عین حال نگاه اولیه به این پخش چندان جدی نبود، مثلاً از برخی مسائل یا کیفیت تصویر می توان به مشکلاتی که با آن برخورد کردیم پی برد، خدا را شکر قول هایی در مورد آنتن دهی با وضوح بالا و ساختاری داده شده است. تجهیزات. “

محمد شهبازی سلطانی دیگر مدیر شبکه نیز با اشاره به ساختارهای به کار رفته در این شبکه در آینده نزدیک گفت: در نظر داریم از قالب های جدید برنامه سازی از بازی های جذاب و مسابقات تلویزیونی گرفته تا برنامه های گفتگو و حتی استفاده از فضای پخش استفاده کنیم.

وی افزود: شبکه امید تولیدات مستقلی در زمینه فیلم، سریال و انیمیشن خواهد داشت که در ژانرهای متنوع و متنوع خواهد بود. یکی از راه هایی که می توان از طریق آن به اهداف دست یافت، بانک ایده است که می توانیم ایده های آن را از همه مخاطبان دریافت کنیم.

مخاطبان نوجوان فقط مصرف کننده نیستند

همانطور که محمد حسن به توفلی زاده، مدیرعامل باشگاه امید گفت: مخاطب نوجوان برخلاف کودک که صرفا یک مصرف کننده است، مخاطب فعالی است که می بیند، فکر می کند و می خواهد اتفاقات جدیدی را ساختارشکنی کند و خلق کند. باشگاه امید قرار است اولین سازمان جوانان کشور باشد و باید از ظرفیت های مغفول مانده استفاده کنیم تا اتفاقی در کشور بیفتد.

وی افزود: ماموریت اصلی باشگاه استفاده از این قابلیت ها، فعال سازی و پیوند آنها با سایر قابلیت ها است. خود آنها در نهایت به تولیدکنندگان اصلی رسانه تبدیل شدند.

پتینی در پاسخ به سوالی درباره لزوم برنامه گفت و گو برای نوجوانان گفت: ما با حضور خود نوجوانان «ساعت صفر» داریم و مسائل آنها را به صورت مستقیم تری مطرح می کنیم، همچنین ظرفیتی به نام «اتاق آبی» آماده کرده ایم. این یکی از نیازهای اساسی کودکان است و نیاز به ارائه مشاوره در زمینه های مختلف آموزشی، خانوادگی و … که حتی محدود به آنتن نیست و روی سکوها دنبال می شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر ساخت سریال ماندگاری مانند داستان های باشکوه گفت: داستان های باشکوه بخشی از خاطرات دهه های 60 و 50 است، اما اگر همین سریال را امروز از تلویزیون پخش می کردیم، نوجوانان این کار را نمی کردند. آن را دنبال کنید، اما ما دو بخش از سریال هستیم.” انیمیشن را با جدیت دنبال می کنیم.

وی همچنین از پروژه دیگری خبر داد: در حال نگارش یک کمدی کمدی هستیم و طرح مفصل تری به نام «خانواده در جاده» داریم که کاملاً متفاوت خواهد بود. این سریال داستان خانواده ای را در سال 1400 روایت می کند که در سال 1440 از بین آنها رئیس دولت انتخاب شد و برای اولین بار در تلویزیون یک سریال تعاملی است و مخاطب می تواند در تلویزیون مسیر داستان را تغییر دهد.

رایزنی با فارابی برای تولید فیلم

پتینی از ساخت فیلمی خبر داد: همچنین برای ساخت فیلمی به رهبری شبکه و سرمایه گذاری بنیاد فارابی با فارابی رایزنی کردیم. این فیلم درباره دختران نوجوان است و امیدواریم به جشنواره فیلم فجر راه یابد.

وی از سوی دیگر درباره نظرسنجی «شهروند خبرنگار» که قصد دارد در شبکه راه اندازی کند، گفت: در حال افزایش قابلیت ها نیز هستیم و از ابتدا چرخ را اختراع نمی کنیم. ما موضوع را مطرح می کنیم و از آن دفاع می کنیم و نوجوانان نیز در این زمینه با ما همکاری می کنند.

مدیر شبکه امید با اشاره به ساختارهای متفاوتی که پلتفرم هایی مانند تل آویو ترویج می کنند، گفت: ما می خواهیم هیئت های کوچکی را که نوجوانان در سراسر کشور دارند پوشش دهیم. ما یک لیگ کوچک از اهداف را شروع خواهیم کرد یا برنامه های مختلفی خواهیم داشت که آنها را اجرا خواهیم کرد.

وی درباره بی توجهی نوجوانان در این سال ها گفت: ما نتوانستیم زبان مشترکی ارائه کنیم، نسل جدید نوجوانان آنقدر قوی هستند که می توان از رشته های مختلف آنها استفاده کرد.

وی در بخشی دیگر درباره ساخت نسخه های مشابه «سلام فرمانده» گفت: یک بار گفتم «سلام فرمانده» تمام 38000 میلیارد بودجه فرهنگی کشور را زیر پا گذاشت، این اثر بسیار پرطرفدار بود و نوجوانان نیجریه که ممکن است زبان را بلد نباشند، آنها این قطعه را خواندند

وی افزود: با این حال، دومین و سومین «سلام فرماندهان» انجام نمی‌شود. ما مسائل مختلفی داریم، اما این قطعه صحنه‌های جدیدی را به ما نشان داد و برخی جاها را مانند چراغ قوه روشن کرد، از جمله نمایش کودک. ما به شدت به یک برنامه نیاز داشتیم. فضای حماسی استقبال دختران شعر سلام نظامی می دهد و ما را متوجه می کند که در این فضا خلایی وجود دارد که در ازای آن نداریم.

مدیر شبکه امید در پایان گفت: نخبگان زیادی داریم که نتوانسته ایم آنها را تامین کنیم. سلام فرمانده، من در این منطقه خوب نشسته ام. دوره ما دوره دوم خرداد بود و اطرافیان ما می گفتند تشریفات انقلاب را زیاد فریاد نزنید اما امروز بچه های ما به شهربازی آزادی می روند و در میدان انقلاب همان را فریاد می زنند.

.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا