اقتصاد

تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج نیازی به استعلام تسویه مالیاتی ندارد

تسهیلات وام ازدواج نیازی به استعلام مالیاتی ندارد

رئیس سازمان مالیاتی در نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: وام ازدواج مشمول تبصره 1 ماده 186 قانون مالیات های مستقیم نیست و بانک ها از ارسال استعلام مالیاتی به متقاضیان خودداری کنند.

به گزارش خبر 24 به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور، در نامه داود منظور به علی صلح آبادی رئیس کل بانک مرکزی آمده است: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هنگام دریافت تسهیلات پنج تایی در ردیف اشخاص حقوقی طبقه بندی شده است. میلیارد ریال یا بیشتر و اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) با دریافت تسهیلات به مبلغ دو میلیارد ریال و بیشتر با عنایت به تبصره (1) ماده (186) قانون مالیات‌های مستقیم و آیین‌نامه اجرایی آن.

در این نامه آمده است: بر اساس اطلاعات واصله و با توجه به افزایش سقف تسهیلات ازدواج، این تسهیلات مشمول سقف مذکور در ماده (1) آیین نامه اجرایی فوق الذکر می باشد. با توجه به اینکه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج صرفاً به منظور تشویق ازدواج و تامین مایحتاج اولیه زندگی مشترک بدون توجه به فعالیت شغلی همسران پرداخت می شود، لذا تسهیلات قرض الحسنه ازدواج مشمول تفاهم نامه مذکور نمی باشد.

ثبت دامنه ارزان

منصور افزود: با توجه به این نامه و با عنایت به توضیحات فوق، به منظور تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از مراجعه های غیر ضروری، دستور خودداری از ارسال استعلام مالیاتی مذکور به متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج برای این سازمان را صادر فرمایید.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: رد مالیات متقاضیان وام به سازمان مالیاتی.

ثبت دامنه امارات

.

ثبت دامنه کانادا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا