جامعه

تسهیل خرید مسکن در تهران با تمهیدات شهرداری

 تسهیل خرید مسکن در تهران با تمهیدات شهرداری

شهردار تهران گفت: ما رویه میان مدت دو ساله را دنبال می کنیم و با قبول مسئولیت اجتماعی خود می خواهیم مشکل مسکن را هم در حوزه مالکیت و هم در زمینه اجاره بها حل کنیم.

به گزارش خبر 24، علی رضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه دومین نشست روسای کمیته های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی شهرهای بزرگ و مراکز استان ها در جمع خبرنگاران با بیان اینکه علاوه بر مشکلات موجود در پایتخت، علم، دانش و مردم خوب داریم: امکانات زیادی وجود دارد: در این شهر راه ایجاد و ساختن شهری است که بتواند الگو و مایه آسایش، امنیت، رفاه و رشد شهروندان باشد. و خانواده ها

شهردار تهران با اشاره به اینکه هویت اساسی شهر تهران پایتخت جمهوری اسلامی است، یادآور شد: تهران هفت هزار ساله است و 264 سال است که به عنوان پایتخت انتخاب شده است و در این 264 سال در جاده ای گذشت که نیاز به طراحی مجدد دارد

ثبت دامنه ارزان

وی با تاکید بر اینکه این بازطراحی باید با مدلی جدید و بر اساس توسعه حمل و نقل شهری و 325 ایستگاه مترو و سایر وسایل حمل و نقل صورت گیرد، خاطرنشان کرد: این بازطراحی می تواند بر اساس معماری اسلامی ایرانی و هویت سرمایه و بر اساس پاسخگویی به نیازها در زمینه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره.

زاکانی با بیان اینکه چشم انداز ما برای این بازطراحی 10 ساله و مصادف با سال 1410 است، گفت: از تیرماه سال گذشته شورای عالی شهرسازی این الزام را مطرح کرده و شهر جدیدی را طراحی کرده است.

ثبت دامنه امارات

وی ادامه داد: موضوع نما برای ما بسیار حائز اهمیت است، بنابراین به دنبال نهادینه سازی معماری ایرانی-اسلامی به عنوان عنصری هستیم که در قرون گذشته در ایران ایجاد شده و با هویت اصلی و نوعی افتخار ما پیوند خورده است. بافت شهری.”

شهردار تهران با اشاره به طراحی مجدد بارگاه حضرت زهرا (سلام الله علیها) در مناطق 17 و 18 و متفاوت بودن نسبت به گذشته، ابراز امیدواری کرد این اقدام در سایر مناطق نیز اجرا شود. در زمینه رابط ها، الگوهای جدیدی را برای کاهش زمان صدور مجوز دنبال می کنیم.

ثبت دامنه کانادا

وی در خصوص تفکیک زباله از مبدا بیان کرد: روزانه بین 5 هزار تا 5 هزار و 500 تن زباله در تهران تولید می شود که 67 درصد آن به آرادکوه منتقل می شود و این ظلم بزرگی به شهر و مردم جنوب تهران است. ، بنابراین هشت ناحیه در پایتخت در نظر گرفته شده است. امسال چهار منطقه به بهره برداری می رسد و در اطراف این مناطق، تولید زباله در منازل، انتقال آن به مناطق، ایجاد تاسیسات در مناطق تبدیل زباله به انرژی، کمپوست و در نهایت کاهش 10 درصدی حمل زباله به آراد کوه را ادامه می دهیم. . .

علیرضا زاکانی با بیان اینکه در سال آینده چهار منطقه دنبال می شود، تصریح کرد: بوی بد در آرادکوه میراث شوم چندین دهه است. ما به دنبال کاهش ورودی هستیم و بتوانیم این بو را کنترل کنیم.

وی با اشاره به دغدغه مستاجران و تصمیمات جدید در حوزه مسکن گفت: اطمینان از اجرای اقدامات در این حوزه همت و اشتیاق ماست و اگر به عنوان خدمتگزار مردم کوچکترین اهمیتی داشته باشم، می توانم در این زمینه تلاش کنم. باید از دیدن یک زوج جوان در شرایط سخت مسکن خوشحال باشم.» اجاره بها و قیمت املاک، بالاها ناامید کننده و متزلزل هستند و آنهایی که خانواده دارند در پیچ و خم مسکن گیر کرده اند.
زاکانی افزود: 66 سال طول می کشد که یک نفر با حقوق خود خانه بخرد و از سوی دیگر 65 درصد سبد خانوار صرف هزینه های مسکن می شود.

وی گفت: اولین قدم استفاده از تصمیم رهبری و کمک وزارت راه و شهرسازی برای توسعه خودکار مسکن مستاجران است که این مستاجران 51 درصد جمعیت را تشکیل می دهند. ما باید بتوانیم با امکانات و مشوق ها وارد حوزه ملک شویم، چرا که در زمینه بالی راه حلی داریم که در آن می توانیم طبقه اضافی را از سه طبقه به چهار طبقه برسانیم که مشوق بسیار خوبی است.

شهردار تهران همچنین تصریح کرد: مولفه ها برای سطوح دیگر در نظر گرفته شده است و در کنار آن، یک روال میان رده دو ساله را دنبال می کنیم و با قبول مسئولیت اجتماعی خود می خواهیم هم در حوزه مالکیت و هم در اجاره یک حوزه وارد شویم. ؛” تا شهرداری با ارائه زمین و مجوز این امکان را فراهم کند که خانه دار شدن در تهران دیگر افسانه نیست و زندگی در ملک اجاره ای کار را برای مردم سخت نمی کند.

وی با بیان اینکه تعداد و ارقام بسیار زیادی پیش بینی می شود، گفت: پنج حوزه به صورت اختصاصی و 17 حوزه دیگر به طور کلی در حوزه تملک و لیزینگ معرفی می شود.

زاکانی تاکید کرد: برای برنامه بلندمدت امیدواریم با احیای اطراف ایستگاه های مترو بتوانیم هویت و آینده شهر را تضمین کنیم.

وی ادامه داد: اگر اقدامات فعلی به سرمنزل مقصود برسد، به مردم قول قطعی می دهم که گره مشکل مسکن مردم تهران برداشته شود.

شهردار تهران با اعلام اینکه به طور جدی پیگیر هستیم که شهرداری عامل اصلی افزایش اجاره بها و قیمت مسکن باشد، گفت: این اقدام از احتکار جلوگیری می کند، می توان اجاره حرفه ای ایجاد کرد تا بتوانند سود کنند اما نه در راهی که درصد زیادی اجاره بها را افزایش می دهد، به صراحت اعلام می کنم که شهرداری می تواند این کار را انجام دهد.

وی همچنین توضیح داد: مسکن های کوچک و البته سنتی و مسکن در متراژ بزرگتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

شهردار پایتخت افزود: هم نظر هستیم و هم با وزیر راه و شهرسازی جلسه داریم و امروز جلساتی داریم تا انشالله تا دو هفته آینده به نتیجه نهایی برسیم.

زاکانی با تاکید بر اینکه ضوابط شهرسازی در شهر رعایت نمی شود، تصریح کرد: در سطح شهر جرمی صورت گرفته بود. بی دقتی در ساخت و ساز، سهل انگاری در نظارت و بهره برداری سازنده دست به دست هم داد تا این حادثه دلخراش اتفاق بیفتد که شاید دقت صد برابری در تهران برای این مسائل باشد.

.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا