اقتصادبازاربین المللجامعهدانش و فناوریسلامتسیاستورزش

تصویر روز ناسا: سیارات منظومه شمسی بر فراز سالن اپرای سیدنی

در این شب ها، زمین سیارات درخشان و شناخته شده منظومه شمسی را مشاهده می کند که به زیبایی یکی یکی در آسمان قرار گرفته اند. تصویر امروز ناسا از این صحنه در نیمکره جنوبی، بالای خانه اپرای سیدنی در استرالیا، نمایی متفاوت از آنچه در نیمکره شمالی می بینیم است.

در بیشتر نیمکره شمالی، چشم انداز به صورت یک خط تقریباً افقی از سیارات دیده می شود، اما در نیمکره جنوبی تقریباً عمودی است. سیارات این تصویر از بالا به پایین عبارتند از زحل، مریخ، زهره و مشتری.

پنجره ای رو به کائنات

این چشم انداز در طول زمان با حرکت سیارات در مدار خود تغییر می کند. تا پایان این هفته، با حرکت زهره و مشتری در مدار، فاصله زاویه ای بین آنها به تدریج کاهش می یابد و به کمانی کمتر از یک درجه می رسد. در هفته دوم ژوئن، مشتری از مریخ عبور خواهد کرد. این خط از سیارات تا پایان بهار حرکت می کند و به نقطه ای می رسد که عطارد در خط آنها قرار دارد.

ثبت دامنه ارزان

البته این تنها عکسی نیست که عکاسان سراسر دنیا برای ناسا ارسال کرده اند. ناسا عکس های جالبی را در قالب یک گالری در صفحه فیسبوک خود منتشر می کند و این بار گالری کوچکی از عکس های مرتبط را منتشر می کند.

همچنین می توانید این روزها چند ساعت قبل از طلوع خورشید به آسمان نگاه کنید و این چهار سیاره را در یک خط افقی تقریباً در شرق آسمان ببینید. البته برای دیدن اجرام درخشانی مانند سیارات منظومه شمسی نیازی به آسمان تاریک یا ابزار خاصی نیست، کمی کنجکاوی و حضور در هوا کافی است.

ثبت دامنه امارات

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا