جامعه

تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها “جرمی آنی” است

 تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات "جرم فوری" محسوب می شود.

جلسه ای برای استانداردسازی رویه دیوان عالی کشور در خصوص تخلف فوری یا مستمر تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی تشکیل و این حکم صادر شد. تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات “جرم فوری” محسوب می شود.

به گزارش خبر 24، در جلسه واحد آیین دادرسی هیأت عمومی دیوان عالی کشور در خصوص جرم تغییر کاربری و شمول غیرمجاز فوری یا مستمر اراضی کشاورزی و باغات بحث و تبادل نظر شد. یا شامل محاکمه نمی شود.

در این جلسه واحد رویه قضایی هیأت عمومی که روز سه شنبه 30 خرداد ماه با حضور حجت الاسلام سید احمد مرتضوی رئیس دیوان عالی کشور و قضات عالی کشور برگزار شد. دادگاه تجدیدنظر منطقه و شعبه هشتم دادگاه تجدیدنظر استان البرز توسط اعضای شورای عمومی مورد بررسی قرار گرفت و اعضا با ارائه دلایل قانونی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ثبت دامنه ارزان

پس از بحث و بررسی دقیق در این خصوص، نهایتا اکثریت اعضای هیأت عمومی دیوان عالی کشور از مجموع 121 نفر حاضر در جلسه، 89 نفر به تخلف فوری تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی رأی موافق دادند. و باغات.جرایم منوط به گذشت زمان بود.

رئیس دیوان عالی کشور در حاشیه این جلسه به نکات لازم در این خصوص اشاره کرد و گفت: نظر هیأت عمومی منتفی از جنبه حقوقی موضوع نیست و مربوط به بخش کیفری است، بنابراین نکته اول اینکه: ماده 3 قانون جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی و باغها شامل تصرف در اراضی ملی، جرایم زمین خواری و تعرض به رودخانه ها و جاده ها نمی شود.

ثبت دامنه امارات

وی افزود: نکته دوم در این زمینه این است که قضات مرجع عمومی دیوان عالی کشور معتقد به برخورد با متخلفین از قانون هستند اما درج مقررات مربوط به مرور زمان در رابطه با آن مستلزم اصلاح قانون است. ” قانون.”

رئیس دیوان عالی کشور با تاکید بر اینکه هیأت عمومی در موقعیتی نیست که درباره قانونی بودن اقدامات افرادی که برای تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی اقدام می کنند اظهار نظر کند، خاطرنشان کرد: هیأت عمومی در مقام رفع ابهام و ابهام است. ایجاد وحدت رویه در تدوین قانون.

ثبت دامنه کانادا

مرتضوی مقدم گفت: این حکم مسئولیت مدیران و افسران جهاد کشاورزی را مضاعف کرد و بر اساس رای هیأت عمومی دیوان عالی کشور، ضابطان جهاد کشاورزی و مراجع ذیربط موظف به اعلام جرم به مجلس هستند. از نمایندگان مراجع قضایی در اسرع وقت

من باید بگویم؛ مشروح مذاکرات هیأت عمومی دیوان عالی کشور، نظر نماینده مدعی العموم و رأی صادره در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود.

.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا