اقتصاددانش و فناوری

خطر کمبود متخصص امنیت سایبری کشورها را تهدید می کند

تهدید کمبود کارشناسان امنیت سایبری کشورها را تهدید می کند

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که نزدیک به یک سوم متخصصان امنیت سایبری به دنبال ترک این حوزه هستند و این موضوع مشکلات این صنعت را تشدید می کند.

مطالعه انجام شده توسط موسسه امنیت سایبری Terlix که از طریق مصاحبه با هزاران متخصص در این زمینه در سراسر جهان انجام شده است، نشان می دهد که 30 درصد از کارکنان این بخش قصد دارند ظرف دو سال یا بیشتر شغل خود را تغییر دهند. آینده.

در نتیجه، سازمان‌ها در حال حاضر فاقد نیروی انسانی برای تأمین امنیت سایبری هستند و افراد کافی در دنیا با مهارت‌ها و شایستگی‌های لازم برای مصون نگه داشتن سیستم‌های فناوری اطلاعات در برابر آسیب‌پذیری‌ها و سایر تهدیدات امنیتی وجود ندارند.

ثبت دامنه ارزان

مطالعات نشان می دهد که بسیاری از سازمان ها با تهدیدات فزاینده ای از سوی مجرمان سایبری و هکرهای مورد حمایت دولت مواجه هستند و این حملات در مقیاس و پیچیدگی در حال افزایش است.

بررسی های Terlix نشان می دهد که 85 درصد سازمان ها به دلیل کمبود نیروی کار، ظرفیت کافی برای ایمن سازی سیستم ها و شبکه های اطلاعاتی را ندارند.

ثبت دامنه امارات

متخصصان امنیت سایبری می خواهند این حرفه را ترک کنند زیرا احساس می کنند مورد قدردانی نیستند و نمی توانند در حرفه خود رشد کنند.

فقدان مسیر شغلی روشن (35٪)، عدم آگاهی اجتماعی (31٪) و حمایت محدود برای توسعه مهارت های خود (25٪) به عنوان سه مشکل اصلی که پرسنل امنیتی را مجبور به ترک آنها می کند ذکر شده است.

ثبت دامنه کانادا

.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا