دانش و فناوری

نخستین محصول سلول‌درمانی ایرانی به فهرست دارویی کشور وارد شد

معاون وزیر علوم از قرار گرفتن اولین محصول سلول درمانی ایران در فهرست دارویی کشور خبر داد.

به گزارش خبر 24 به نقل از معاون وزیر علوم و فناوری، محمد حسین زیرک ساز، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: تاکنون در مجموع بیش از ۵۰ محصول در سبد توسعه این شرکت قرار گرفته است. شرکت.”

وی با اشاره به یکی از محصولات تولیدی این شرکت گفت: این محصول حاوی سلول اتولوگ برگرفته از لایه اپیدرم است که برای درمان ویتیلیگو به پوست اپیدرم تزریق می شود.

ثبت دامنه ارزان

زیرک خاطرنشان کرد: این دارو که دارای گواهینامه GMP است و پس از تکمیل مطالعات بالینی محصول در فهرست دارویی ایران ثبت شده است، در حال حاضر استاندارد IRC را دریافت می کند.

درمان سلول های ویتیلیگو

ثبت دامنه امارات

وی گفت: این دارو حاوی سلول های فیبروبلاست زنده (اتولوگ) مشتق از لایه درم پوست است که با تزریق به پوست باعث درمان و اصلاح خطوط اطراف لب و درمان و اصلاح شکاف پوستی پیشانی اطراف می شود. چشم ها و بین ابروها.”

این دارو که دارای گواهینامه GMP است در فهرست دارویی ایران ثبت شده و پس از اتمام دوره مطالعات تحقیقات بالینی IRC را دریافت کرده است.

ثبت دامنه کانادا

مدیرعامل این شرکت بیان کرد: این دارو یک سلول بنیادی اتولوگ مشتق از مغز استخوان بیمار است که با تزریق داخل مفصلی می توان از آن برای درمان آرتروز زانو، مچ پا و لگن استفاده کرد. در فهرست دارویی ایران ثبت شده و IRC دریافت کرده است.

وی گفت: این محصول حاوی بانک سلول های بنیادی مزانشیمی Warton Gel Ward است. این محصول سلولی غیر اصیل (آلوژنیک) است و پتانسیل بسیار بالایی برای استفاده در درمان بیماری های صعب العلاج مانند فلج مغزی، آتروفی عضلانی نخاعی، بیماری پیوند در مقابل میزبان، اسکلروز جانبی آمیوتروفیک، ام اس، کلانژیت اسکلروزان اولیه، سندرم دیسترس: تنفس حاد و به عنوان یک درمان جایگزین برای بیماری هایی مانند آرتروز مفصل زانو، انفارکتوس حاد میوکارد، کبد چرب درجه دو و سه.

وی ادامه داد: اشکال مختلف دارو با اندازه ها و دوزهای مختلف این محصول تولید شده است و این شرکت در حال ثبت اشکال و دوزهای مختلف آن در فهرست دارویی ایران و اخذ IRC است.

.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا