بازاربین المللدانش و فناوریورزش

پردازنده‌های رایزن پرو 6000 AMD برای لپ‌تاپ‌های تجاری و حرفه‌ای معرفی شدند

در اوایل سال جاری، AMD از پردازنده های Raizen 6000 برای لپ تاپ ها رونمایی کرد و اکنون تصمیم گرفته است نسخه حرفه ای این پردازنده ها را ارائه دهد. به گفته سازنده، این پردازنده های 6 نانومتری پیشرفته ترین در نوع خود هستند.

AMD توانسته است سهم بازار خود را در سال های اخیر با پردازنده های مشاوره ای افزایش دهد و به تهدیدی بزرگ برای اینتل تبدیل شده است. جدیدترین تراشه های این شرکت اکنون رقیب مستقیم پردازنده های vPro نسل دوازدهم اینتل هستند، اما این پردازنده های AMD چه مشخصاتی دارند؟

مشخصات پردازنده Raizen Pro 6000 AMD

به طور کلی، ما با چیپست های سری 6H با TDP از 35 تا 45 وات و دو پردازنده سری U با TDP از 15 تا 30 وات روبرو هستیم. با وجود معرفی این پردازنده های جدید، AMD همچنان چیپست Reisen Pro 5000 را در خط تولید خود نگه داشته و آن را در اختیار سازندگان لپ تاپ قرار می دهد.

ثبت دامنه ارزان

تمامی پردازنده های Raizen Pro 6000 مبتنی بر معماری جدید Zen++ هستند که با استفاده از لیتوگرافی 6 نانومتری و تا 30 درصد عملکرد بهتر نسبت به نسل قبلی توسعه یافته اند. پردازنده‌های جدید AMD از گرافیک یکپارچه RDNA 2 استفاده می‌کنند که نسبت به Raizen Pro 5000 پیشرفت بزرگی است.

از هشت پردازنده جدید، سه پردازنده از شش هسته و 12 رشته استفاده می کنند، در حالی که پردازنده های باقی مانده شامل هشت هسته و 16 رشته هستند.

طبق آزمایشات AMD، 6850U در 15W TDP 1.1 برابر سریعتر از مدل قبلی خود و 1.3 برابر سریعتر در TDP 28W است. در بخش گرافیک به ترتیب 1.5 و 2.1 برابر عملکردی بالاتر از 15 و 28 وات داریم.

ثبت دامنه امارات

AMD همچنین پردازنده‌های Raizen Pro 6000 خود را با پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل 28W سری P مقایسه کرد و پردازنده‌های AMD با پردازنده‌های چند هسته‌ای اینتل عملکرد بهتری از Cinebench R23، Graphics، Passmark 10 و PCMark 10 داشتند، اگرچه از اینتل بهتر بودند. یک تکه. جایی که عملکرد هسته ها بالاتر بود.

پردازنده های جدید AMD از پلتفرم امنیتی Windows 2 Pluton پشتیبانی می کنند. علاوه بر این، چیپست از Windows Autopilot پشتیبانی می کند که به شما امکان می دهد رایانه های دارای ویندوز 11 را به سرعت راه اندازی کنید.

ثبت دامنه کانادا

پردازنده های Raizen Pro 6000 AMD در سه ماهه دوم سال جاری عرضه خواهند شد و قدرت لپ تاپ های تجاری و حرفه ای را تامین می کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا