اقتصادبازاربین المللجامعهدانش و فناوریسلامتسیاستورزش

کاهش قیمت بیت کوین؛ زنگ خطری برای ثروت میلیاردرهای حوزه کریپتو

ثروت میلیاردرهای رامسر با کاهش شدید قیمت بیت کوین به شدت کاهش یافته است. دارایی کوین بیس، یکی از بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده در ایالات متحده، از 13.7 میلیارد دلار به حدود 8 میلیارد دلار و سپس به 2.2 میلیارد دلار کاهش یافت.

طی دو سال گذشته، دارایی های سرمایه گذاران رمزارز رشد خوبی داشته است، اما این روند با کاهش قابل توجه ارزش بیت کوین ادامه پیدا نکرده است. اگرچه این مشکل همه صاحبان ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار می دهد، اما موسسان دفاتر مبادلات ارزی بیشترین و قابل توجه ترین ضرر را متحمل شدند.

کاهش شدید ارزش بیت کوین

برایان آرمسترانگ، بنیانگذار کوین باس، 13.7 میلیارد دلار دارایی در ماه نوامبر و حدود 8 میلیارد دلار در پایان ماه مارس داشت. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروت او پس از فروش ارزهای رمزنگاری شده از بیت کوین به اتر که منجر به کاهش شدید ارزش Coin Base، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده شد، اکنون به 2.2 میلیارد دلار کاهش یافته است.

ثبت دامنه ارزان

بر اساس گزارش بلومبرگ، سهام این شرکت از اولین روز معاملاتی خود در آوریل 2021 با 84 درصد کاهش به 53.72 دلار رسید. کوین باس همچنین هشدار داد که حجم تراکنش های ماهانه و کاربران در سه ماهه دوم ممکن است کمتر از سه ماهه اول باشد.

با این حال، آیا کوین باس می تواند در برابر کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال مقاومت کند؟ آرمسترانگ اخیراً در توییتر نوشت که حتی در این مورد نادر، «هیچ خطر ورشکستگی» وجود ندارد و منابع مالی کاربران امن است.

علاوه بر آرمسترانگ، ثروت مایکل نووگراتز، مدیرعامل گلکسی دیجیتال نیز از 8.5 میلیارد دلار به 2.5 میلیارد دلار کاهش یافته است. او از طرفداران TerraUSD، الگوریتم StableQueen است که اکنون در خطر از کار افتادن است.

ثبت دامنه امارات

مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو نیز گفته می شود که ثروت بیشتری نسبت به آرمسترانگ و نووگراتز از دست داده است. او در ماه ژانویه با دارایی خالص 96 میلیارد دلار در صدر شاخص ثروت بلومبرگ قرار گرفت. اما ثروت او در روز چهارشنبه به 11.6 میلیارد دلار کاهش یافت.

از سوی دیگر حجم معاملات کوین بیس از ابتدای سال جاری به طور پیوسته در حال کاهش بوده است و ماه گذشته بایننس شاهد افزایش حجم معاملات خود با تمرکز بیشتر در سطح بین المللی بود. با این حال، معاملات متمرکز Bainance در ایالات متحده در مقایسه با Quinbis به شدت کاهش یافته است، حتی اگر بازار ارزهای دیجیتال ایالات متحده احتمالا روز بدی داشته باشد.

ثبت دامنه کانادا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا