فرهنگ و اندیشه

گزیده موسوی گرمارودی از تاریخ بیهقی چاپ شد

کتاب «تاریخ البیهقی» با انتخاب سیدعلی موسوی و گرمرودی توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبر 24، کتاب «تاریخ البیهقی» عنوان نخستین اثر سیدعلی موسوی قرقودی برای انتخاب برترین شاهکارهای ادبی ایران است که در مجموعه ای ۲۴ جلدی به قلم بههازین منتشر و توسط انتشارات منتشر شده است. انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی.

این کتاب اثری برگزیده از کتاب ارزشمند تاریخ البیهقی ابوالفضل محمد بن حسین بیهقی مورخ و نویسنده دربار غزنوی در اواخر قرن چهارم و پنجم هجری قمری است و یکی از مهمترین منابع تاریخی این دوره .

ثبت دامنه ارزان

مترجم این کتاب در مقدمه بیان می‌کند که زمان ماست، روزگار سختی است، فرصت‌ها کم است و سهولت «داستان گفتن» مردم را به کتابخوانی می‌کشاند.

گرمرودی در ادامه می گوید که این مجموعه را برای علاقه مندان به فرهنگ و ادب ایران منتشر کرده است و می خواهند در کنار وصف کلمات، گزیده ای از بهترین شاهکارهای ادبی ایران را داشته باشند.

ثبت دامنه امارات

مرجع انتخاب جایگزین «تاریخ بیهقی» نسخه ای است که توسط محمدجعفر یاحقی و مهدی سیدی گردآوری شده است.

«تاریخ بیهقی» عنوان نخست گروه بهگزین با مقدمه، هفت بخش و نمایه در صد صفحه، شمارگان هزار نسخه، به بهای 40 هزار تومان منتشر شد.

ثبت دامنه کانادا

این مجموعه 24 جلدی، تلاشی است برای انتخاب برخی از شاخص ترین آثار منظوم و نثر گذشته، عمدتاً داستان و داستان. از آثار برگزیده می توان به کتاب هایی چون «سفر نما» از نصیر خسرو، «شاهنامه فردوسی»، «کلیله و دمنه» و «گلستان و بوستان السعدی» اشاره کرد.

.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا