جامعه

۵۱ درصد افراد در تهران اجاره نشین هستند

 51 درصد تهرانی ها اجاره نشین هستند

شهردار تهران گفت: در تهران ۶۵ درصد از سبد معیشت یک فرد باید به سرپناه اختصاص یابد. 51 درصد از جمعیت تهران اجاره ای هستند بنابراین مدیریت شهری در این حوزه بر عهده ماست.

به گزارش خبر 24، علی رضا زاکانی شهردار تهران در دومین نشست روسای کمیته‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها با محوریت نوسازی شهری و توسعه مسکن ملی – چهارشنبه، تیرماه، اظهار داشت: 1، 1401: فراهم آوردن رشد و تعالی برای انسان و جوامع.

وی افزود: وقتی از عدالت صحبت می‌کنیم، پیش‌فرض‌هایی در ذهن داریم؛ فرض اول این است که دولت‌ها میدان عمل یکسان را برای همه فراهم می‌کنند، فرض دوم این است که وقتی این فضا ایجاد شد، نه تنها مانعی وجود خواهد داشت. برای اینکه مردم بتوانند قله ها را فتح کنند، اما همه او می تواند در جای خود بنشیند تا بتواند آنچه را که در داخل است به حداکثر برساند. بالقوه در محیط.

ثبت دامنه ارزان

زاکانی ادامه داد: فرض سوم این است که در این مسابقه برای رسیدن به قله هنوز افرادی هستند و باید به تکلیف آنها عمل شود و دستگیر شوند تا جامعه با منطق صحیح اداره شود.

شهردار تهران افزود: وقتی این عدالت پیرامون کوچکترین سلول جامعه یعنی خانواده در نظر گرفته شود، می بینیم که جایگاه مسکن و سرپناه در تشکیل و تشکیل خانواده مشخص و قهری خواهد بود.

ثبت دامنه امارات

با اشاره به روایتی از حضرت علی (علیه السلام) نتیجه این حکومت به گونه ای بود که در نهایت احدی آواره نمی شد و از گندم و آب فرات استفاده می کرد، لذا فرمود: اگر مردم عدالت داشته باشید و خانواده ها مسئولیت خطیر دولت و حاکمیت را برای اسکان مردم بر عهده دارند. در اصل 31 قانون اساسی نیز آمده است که مسکن باید مناسب مسکن و متناسب با وضعیت فعلی افراد باشد.

زاکانی گفت: با توجه به اهمیت شوراها، مدیریت شهری و شهرداری ها که وظیفه خدمات رسانی به مردم امروز را بر عهده دارند و مسئولیت خطیری نیز در قبال مسکن بر عهده دارند، امروز گرد هم آمدیم تا به موضوع سختی که برای مردم ایجاد شده بود بپردازیم. مردم.»، شما راهی برای ارائه آن دارید.

ثبت دامنه کانادا

شهردار تهران گفت: در تهران ۶۵ درصد از سبد معیشت یک فرد باید به سرپناه اختصاص یابد. 51 درصد جمعیت تهران رانتی هستند، بنابراین در مدیریت شهری در این زمینه مسئولیت داریم، هرچند مسئولیت اصلی بر عهده وزارت راه است اما ابزار آن در اختیار مدیریت شهری است.

وی گفت: بعد مسکونی برای ما مهم است که بتوانیم حداقل ها را برای جامعه فراهم کنیم. بنابراین ما نمی توانیم از این مسئولیت سنگین شانه خالی کنیم.

زاکانی خاطرنشان کرد: جمعیت کشور بیش از 80 میلیون نفر است و به گفته رهبر معظم انقلاب در صورت استفاده صحیح از امکانات و الزامات، ظرفیت کشور 150 میلیون نفر است زیرا جمعیت به نوعی سرمایه است. ; در واقع موضوع مقدماتی تامین مسکن با توجه به نیاز و رفاه افراد و خانواده هاست.

و شهردار تهران تصریح کرد: امروز این چالش که منشاء بسیاری از مشکلات کشور است در دستان شما قابل بازگشایی است. البته فایل گیج نمی شود و این فایل را می توان با درایت باز کرد.

وی افزود: بند 21 ماده 55 قانون شهرداری ها ما را موظف به تهیه مسکن ارزان قیمت کرده که بخشی از آن ملک و بخشی دیگر اجاره است. در حوزه املاک و مستغلات، مسکن به کالایی تبدیل شده است که مردم مسکن می خرند تا در ازای تورم بالا و کاهش ارزش ارز دچار کمبود آب و املاک نشویم، در حالی که باید مسکن به اندازه ای داشته باشیم که نتوانیم. به آینده، زندگی و امید مردم قول بدهند.

زاکانی ادامه داد: امروز 9 میلیون و 800 هزار نفر در تهران شبانه زندگی می کنند، پس از آن خانواده 2.9 نفر است، یعنی حدود 3200 نفر به خانه نیاز دارند، در واقع یک میلیون خانه در تهران کم داریم.

شهردار تهران افزود: حدود 300 تا 500 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد که بیشتر آنها در مناطق بالای شهر هستند و عملاً به این نیاز اساسی به عدالت عملی و بی تدبیری انجام شده است؛ موضوع بحث. خدمتگزار سیاسی نیست، بلکه نیاز اساسی انسان است؛ وقتی می بینیم رشد جمعیت در تهران 4 درصد است و بیشتر مردم از شهرهای دیگر می آیند، به این نتیجه می رسیم که باید زمین بازی را عوض کنیم و مسئولیت را بر عهده بگیریم. مایه شرمساری ماست که ببینیم زن و شوهری به مسکن پشت کرده اند، پس باید بازی را عوض کنیم، زیرا مسکن بزرگترین مشکل مردم است و نمی توانیم از این مسئولیت شانه خالی کنیم.

وی گفت: وقتی از نظر اسلام در مورد یک شخص صحبت می کنید، این شخص خلیفه الله است و می تواند تا بی نهایت رشد کند و طبیعت امانت اوست و همه اینها جامعه ای را ایجاد می کند که تا بی نهایت رشد کند. جامعه مهدوی.» این مردم باید در قالب شهر باشند، شهری که باید ساخته شود و امن و آرام باشد، مردم راحت باشند و هویت داشته باشند؛ معماری در تهران هویت ندارد و فاصله شمال و جنوب. از نظر خدمات و شرایط مختلف کیلومتر است.

زاکانی یادآور شد: ما که متولی هستیم باید این هویت را بسازیم تا این هویت مایه مباهات و هویت باشد، با پاسخگویی به خانواده ها در حوزه مسکن، شرایط جدیدی را برای آسایش و در راه بودن مردم ایجاد کند. از جامعه به سمت جامعه مهدوی خواهند رفت.» برای رشد و تعالی که این نیاز به تغییر دیدگاه دارد.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: در این مسیر باید بر اساس استانداردها و هنجار حرکت کنیم و توانمندی های موجود را بسیج کنیم تا در جهت تحقق این نیاز اساسی گام برداریم. پایگاه مسکن در حال حاضر ایجاد شده است تا بتواند سالانه 180000 واحد مسکونی احداث کند. در همان زمان یکی از مسائل مسکن در ستاد تنظیم بازار بود و چند روز پیش فرماندهان نیروها تصمیم به تمدید خودکار قراردادهای اجاره گرفتند.

وی گفت: در جلسه ای که در خصوص مسکن برگزار شد، اعلام کردیم که در تهران پتانسیل هایی در این بخش وجود دارد؛ به عنوان مثال در کوتاه مدت می توانیم به اجرای صحیح فرمان رهبری و ارائه تسهیلات، ایجاد و معرفی کمک کنیم. این 25 درصد افزایش برای مستاجران و ایجاد تسهیلات برای ساخت و ساز و ایجاد مشوق برای افزایش ساخت و ساز با مشوق ها.

زاکانی افزود: در بافت فرسوده باید تعداد طبقات در ساخت و ساز از سه به چهار طبقه افزایش یابد تا نوسازی برای مردم مقرون به صرفه باشد. شهرداری همچنین باید به اجاره میان مدت بپردازد، اجاره حرفه ای را به افراد ارائه دهد و در بخش املاک و مستغلات اقدام کند. در درازمدت مسیری که باید طی کنیم این است که نوسازی شهری را با پارادایم جدید دنبال کنیم، از جمله اینکه 325 ایستگاه مترو در تهران داریم که 143 ایستگاه در حال حاضر فعال است و اگر این ایستگاه ها در کنار آنها بارگیری شوند. در مقیاس، شاهد توسعه شهر بر اساس حمل و نقل عمومی خواهیم بود. در واقع 11700 هکتار بارگیری جدید انجام می شود که باعث نوسازی شهری، ایمنی و آسایش، هویت، معماری جدید و اعتبار می شود. امروز مترو تهران 300 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تامین آن از سوی دولت و شهرداری سخت است، اما شهر مملو از گنجینه هایی است که می تواند شرایطی را فراهم کند که اگر در مسیر درست حرکت کنیم، آسایش، ایمنی را فراهم کنیم. و افتخار برای مردم امیدواریم گام های بلندی در جهت بهبود شهرهای کشور برداریم.

.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا